Haber

Ayşenur Arslan’ın Halk TV’deki açıklamasına tepki yağdı: Harekat olmasaydı Karkamış’a roket düşmezdi

Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki sınır bölgesinde dün PKK’lı teröristler tarafından 5 roket atıldı. Düşen roketler nedeniyle 1’i öğretmen, 1’i çocuk olmak üzere 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Türkiye can kayıpları nedeniyle yas tutarken, Halk TV sunucu Ayşenur Arslan’ın canlı yayında saldırıya ilişkin kullandığı ifadeler tepkilere neden oldu.

“PKK, HAREKATA MİSİLLEME OLARAK SALDIRDI”

Terör örgütü PKK’nın bu saldırıyı Pençe Kılıç Harekatı’na misilleme olarak gerçekleştirdiğini söyleyen Arslan, “Durduk yerde böyle bir saldırı beklenmezdi” sözünü kullandı.

“DURDUK YERDE BİR SALDIRI BEKLENMEZDİ”

Arslan şöyle konuştu: “Şimdi mesela buna harekata misilleme olarak PKK terörü diyebiliriz muhtemelen. Yani yine muhtemelen kaydıyla söylüyoruz fakat şunu cinayet dedektifleri de, siyasetçiler de, bizler de daima bu kayıtla bakar ve söyleriz. Katilin motif denir hatta ona motivasyonu ne, emeli ne? Yani şayet o motivasyonu bulursanız katile ulaşırsınız. Hem kanıttan ulaşırsınız hem de motivasyonu belirlersiniz. Artık durduk yerde bu türlü bir taarruz beklenmezdi. Artık diyebilirim ki ben bu harekattan sonra bir misilleme hedefiyle ve öldürmek niyetiyle PKK teröründen bahsedilebilir duruma gelmiş.”

SOSYAL MEDYADAN DA REAKSİYON YÜKSELDİ

Arslan’ın bu sözlerine sosyal medyadan da tepkiler yükseldi. Sosyal medya kullanıcıları Arslan’ın tabirlerini eleştirerek, soruşturma başlatılması davetinde bulundu.

Arslan’a yönelik birtakım yansılar şu formda:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu