Haber

Bakan Akar’dan CHP ve İYİ Parti’ye ziyaret

AK Parti’nin Kayseri Milletvekili adayı olan Bakan Akar, seçim çalışmaları çerçevesinde İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

İYİ Parti İl Başkanı Tansu Şener, Akar’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Bizi onurlandırdınız, ayağınıza sağlık” sözleriyle karşıladı.

Seçim sürecinde başarılar dilediğini dile getiren Şener, “Seçim sürecinin tamamının birlik, beraberlik, barış ve kardeşlik içinde geçeceğine inancımız tamdır.” Vatana ve millete hizmet için çalıştıklarını belirten Akar, “Barış ve kardeşlik duygularıyla ülkemize, milletimize ve Kayseri’ye biraz daha hizmet etmenin gayreti ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğünün çok değerli olduğunu vurgulayan Akar, “Ülkemize yönelik tehdit, risk ve tehlikelere karşı birlik olmamız lazım. Bu bayrak bizim bayrağımız, Ankara başkentimizdir. Vatan ve milletimizin bölünmez bütünlüğü bizimdir.” Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapılıyor” dedi. Yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Sizin de bizim gibi düşündüğünüze inanıyoruz” dedi.

Bir yandan beyin sarsıntısının yaralarını sarmak için çalıştıklarını, diğer yandan terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdürdüklerini kaydeden Akar, “Son teröristi de etkisiz hale getirerek inşallah asil milletimizi terörden kurtaracağız. Ne yaparsak yapalım, sorumluluklarımızı yerine getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“Kayseri’nin bir geleneği var”

Daha sonra CHP Kayseri İl Başkanı olan Akar’ı CHP İl Başkanı Adil Demir ve il yönetimi karşıladı.

Nazik ziyareti için kendisine teşekkür eden Demir, “Seçim sürecini huzur ve sükunet içinde bitirmek istiyoruz” dedi. Ziyareti kabul eden Demir ve diğer yetkililere teşekkür eden Akar, “Ülkemiz, milletimiz ve Kayseri için ne yaptıysak bugüne kadar hep birlikte yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” Seçimleri demokrasinin değerli bir süreci olarak nitelendiren Akar, “14 Mayıs’a kadar fikir ve görüşlerimizi vatandaşlarımızla paylaşacağız. Vatandaşımız tercihini yapacak, hepimiz saygı duyacağız.”

Bir yandan hiçbir ayrım gözetmeksizin 85 milyon insanın güvenliği ve huzuru için çalıştıklarını belirten Akar, “Bunun için çalıştık ve çalışacağız. Tabii ki bunu da konuşacağız, görüşeceğiz, görüşeceğiz. Kayseri zaten bunu yaptı. bir gelenek, iç içe geçmiş bir gelenektir.”Bizde cemaat, ayrılık hürriyeti yok. Seçim çalışmalarımızı da nezaketle yürüteceğiz, inşallah 15 Mayıs’a kazasız ulaşırız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu