Haber

Bisiklet Ölümlerine Tepki: ‘Her Yıl Kural Bozanları Kurban Ediyoruz’

İstanbul’da sürücü Sezer Temel Ünlü’nün otomobiliyle çarptığı bisikletçi Doğanay Güzelgün’ün (51) ölümüne ANTALYA Bisiklet Severler Kümesi tepki gösterdi. Grup Sözcüsü Alpaslan Coşkunoğlu, bisikletli ölümlerinin son bulmasını istediklerini belirterek, “Türkiye’de her hafta iki kişi yoldayken aracın çarpması sonucu hayatını kaybediyor. Arkadaşlarıyla yola çıkan bisikletçi Doğanay Güzelgün. İstanbul Bostancı’da antrenman yapmak için arabasında uyuşturucu ve alkol bulunan bir trafik canavarı sonucu trafik cinayetine kurban gitti.”

İstanbul’da polisten kaçtığı iddia edilen otomobil sürücüsü Sezer Temel Ünlü, bisikletli Doğanay Güzelgün’e çarparak ölümüne neden oldu, Antalya’da bisikletliler tarafından tepkiyle karşılandı. Bisikletçi ölümlerine çözüm isteyen Antalya Bisiklet Severler Topluluğu üyeleri, olaya tepki göstermek ve çözüm talep etmek için basına açıklama yaptı.

Grup adına açıklama yapan Alpaslan Coşkunoğlu, iki yılda 350’den fazla bisikletçinin hayatını kaybettiğini söyledi. Coşkunoğlu, “Her yıl kurallara uymayan, alkollü, güvenlik şeridi ve hız limiti kurallarını ihlal eden yüzlerce bisikletçi arkadaşımızı feda ediyoruz. Türkiye’de her hafta 2 kişi bisikletine araç çarpması sonucu hayatını kaybediyor.

Yetkilileri göreve çağıran Coşkunoğlu, “Hız limiti davetimizi dikkate almayan İçişleri Bakanlığı, ‘Turizmde bisiklete önem veriyoruz’ diyen ama yollarda önlem almayan Turizm Bakanlığı, bisiklet ölümlerini görmezden gelen Adalet Bakanlığı, insan ölümlerini bile bile sıradanlaştıran hakim ve savcılar, her seçimden sonra milli ve ruhsatlı yollarını bisikletle süsledikten sonra görselleriyle bisiklet yollarını bisikletle buluşturmayı unutan belediye başkanlarına sesleniyoruz. onların görevi” dedi. Daha fazla arkadaşlarını kaybetmek istemediklerini belirten Coşkunoğlu, “Cinayet olarak gördüğümüz bisikletçilerin ölümüyle sonuçlanan davaların ‘kasıtlı taksir’den açılmasını talep ediyoruz.

habersilifke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu