Ekonomi

Bitcoin dostu Miami Belediye Başkanı Francis Suarez başkanlık yarışına giriyor

Miami Belediye Başkanı Bitcoin dostu olarak biliniyor Francis SuarezBaşkanlığa aday olmak için Federal Seçim Komitesine başvurdu.

Şehri bir Bitcoin merkezine dönüştürmekten ve maaşını Bitcoin’de kabul etmekten bahseden Suarez, 2024 seçimlerinde Lider. Joe Biden Onu devirmek isteyen Cumhuriyetçi seyirciye katılır. Miami’nin iki kez belediye başkanı seçilen Suarez, eski bir belediye başkanı. Donald Trumpve Florida Valisi Ron DeSantisDaha önce adaylığını açıklayanlar gibi ünlü isimlerle karşı karşıya.

Koronavirüs salgını sırasında “Sihirli Şehir” olarak da anılan Miami, Silikon Vadisi ve New York’tan bir teknoloji personeli göçü yaşadı. Hatta birkaç kripto şirketi kalıcı olarak Miami’ye taşındı.

2021’de CoinDesk ile yapılan bir röportajda Bitcoin’in Suarez, “her Amerikalı için servetin geleceği üzerindeki demokratikleştirici etkisine” dikkat çekerek, vergileri ve şehir çalışanlarını bu şekilde ödemenin yollarını araştırdı. Ayrıca lider, Bitcoin bitişik blockchain Yığınları üzerinde geliştirilen MiamiCoin’i (MIA) ve Miami vatandaşlarına bir günlük BTC teşviklerini duyurdu. ödeyebileceğini umduğunu söyledi.

CoinMarketCap verilerine göre MIA, sekiz ay önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 5 sentten 2022’de yüzde 95 düştü. Mart ayında kripto borsası OKCoin, sınırlı likiditeyi gerekçe göstererek MIA ve New York bağlantılı NYCCoin ticaretini askıya aldı.

2022 yılında CoinDesk ile yaptığı bir röportajda Suarez, MIA’nın yaşadığı zorluklara rağmen kriptoya olan inancını sürdürdüğünü söylemiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

osmangazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu