Haber

Bodrum’da öğrencilere ücretsiz tenis eğitimi veriliyor

Bodrum’da Gençlik ve Sporİlçe Müdürlüğü tarafından bir ayda ücretsiz olarak verilen tenis eğitimlerine 450 öğrenci katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tenis branşının yaygınlaşması ile ilgili çalışmaları kapsamında Bodrum Gençlik ve Spor Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen ücretsiz tenis antrenmanları devam ediyor.

Antrenmanların uyumunu Bodrum Gençlik ve Spor Bölge Müdürlüğü tenis antrenörleri Hakan Diler ve Fatih Kızılkaya yürütüyor. Hafta sonları sporcular Bitez Spor Tesisleri’ndeki tenis kortlarına davet edilerek antrenmanlarına burada devam ediyor.

Hakan Diler yaptığı açıklamada, Bodrum’un coğrafi konumu ve mevsimi itibariyle tenis oynamak için çok uygun olduğunu belirtti.

Tenisin bu bölgelerde çok hızlı bir şekilde yayılacağını ve gelişeceğini düşündüklerini dile getiren Diler, ilçe merkezindeki ilkokullardan itibaren eğitime başladıklarını ve ihtiyaç duyulan raket, tenis topu gibi eğitim malzemelerini antrenörlerin yanlarında getirdiklerini dile getirdi. öğrencilerin ayağına kadar.

Öte yandan bir ayda 455 öğrencinin tenisle tanıştırıldığı ve temel eğitimlerine başlandığı, hedefin bin öğrenciye ulaşmak olduğu bildirildi.

Aşamalar halinde planlanan temel tenis antrenmanlarından Türkiye’yi ulusal ve uluslararası alanda temsil edecek sporcuların yetiştirilmesi ve geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu