Haber

Dünya Bankası, Nijer’deki darbe sonrası ödemeleri durdurdu

Dünya Bankası, Nijer’deki darbenin ardından Nijer operasyonları için özel ortaklıklar dışındaki ödemelerin durdurulduğunu açıkladı.

27 Temmuz’da Nijer’de yaşanan askeri darbenin ardından Dünya Bankası harekete geçti. Dünya Bankası yaptığı açıklamada, “Dünya Bankası, yaşanabilir bir gezegende yoksulluğun olmadığı bir dünya yaratmak için barış, istikrar ve hukukun üstünlüğünün şart olduğuna inanıyor. Nijer’de demokratik olarak seçilmiş hükümeti devirme çabalarından endişe duyuyoruz.” Buna cevaben, Dünya Bankası ihtiyatlı bir şekilde bir sonraki duyuruya kadar özel bölüm iştirakleri dışındaki tüm operasyonlar için ödemeleri askıya almaya devam edecektir.

Açıklamada, “Nijer halkının yaşam kalitesini ve fırsatlarını iyileştirme tutkusuyla hareket ediyoruz” denildi. söylendi.

Nijerya, Nijer’e elektrik ihracatını kesti

Nijer’in elektrik şirketi Nigelec’ten bir yetkili yaptığı açıklamada, Nijerya’nın dünden beri Nijer’e elektrik ihracatını durdurduğunu belirterek, “Nijerya, dünden beri Nijer’e elektrik taşıyan yüksek gerilim hattının bağlantısını kesti.” dedi.

Nigelec’e göre Nijer, elektrik ihtiyacının yüzde 70’ini Nijerya’daki Mainstream şirketinden karşılıyor. – WASHINGTON

haber-andirin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu