Haber

Eski CHP’li Mehmet Sevigen’den Kılıçdaroğlu’na: Diktatör

CHP’de sular durmuyor…

28 Mayıs seçimlerinde 12. yenilgisini alan muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu şimdi de istifaya davetlerle gündemde.

Partililerin ve seçmenin büyük hayal kırıklığı yaşadığı tarihi seçimin ardından istikrar bozuldu.

Gözler bir yanda 6’lı masaya, diğer yanda parti içindeki değişimlere çevrildi.

Kılıçdaroğlu ise istifa seslerine kulak asmadı ve çareyi yeniden parti yönetimi dizaynında buldu. Bu süreçte ‘diktatör’ sıfatları yeniden yapılmaya başlandı.

CHP’li isme sert tepki

Bir tepki de eski Devlet Bakanı ve 23. Dönem CHP Milletvekili Mehmet Sevigen’den geldi. Sevigen, TV100’de yayınlanan Gündem programına canlı iletişim ile katıldı.

Burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sevigen, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aday olup olmayacağını değerlendirdi.

“Kemal Bey benim için diktatördür”

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nu da hedef alan Sevigen, şu ifadeleri kullandı:

Risk alacaksın, ben CHP’nin bu çizgisini sevmiyorum, ben başkan olacağım diyeceksin. Anadolu’ya gideceksiniz, iller, kongreler başlıyor. Gidip oy alacaksınız. Biri aday olmama izin versin, bu olmayacak. O zaman neden zorlanıyoruz? Tek adam diyoruz. İçimizde bir de diktatör var. Benim için diktatör. CHP tarihinde ilk kez 204 MYK üyesi değişti. CHP’de ilk defa küme lideri milletvekilleri onun zamanında Kemal Bey atandı. Milletvekillerine sunarsınız, milletvekilleri size oy verir ama milletvekillerine bile sunmadılar. Böyle bir adam olup kimseye haber vermeden partiyi yönetmeye diktatör denmez mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu