Haber

Filistin Sözcüsü: Biden yönetimi İsrail’e savaşı durdurması için baskı yapmalı

Filistin Devlet Lideri Mahmud AbbasSözcüsü Nebil Ebu RudeyneGazze’deki savaşın sadece Batı Şeria’ya değil, daha geniş bölgeye yayılmasından korktuklarını ifade etti.

Sözcü, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Tehlike sadece Filistin’de değil, bölgede de var. Bu nedenle Abbas, Gazze’ye insani yardımın ulaştırılabilmesi için derhal ateşkes çağrısında bulunuyor.

Nebil Ebu RudeyneAyrıca Ortadoğu’da “iki devletli” çözüme ulaşmak için mevcut çatışmanın çözülmesi gerekiyor. bizim için, İsrailliler için, Avrupalılar ve Amerikalılar için bir fırsatAyrıca şunları da belirtti: “

Ebu Rudeyneaynı zamanda Filistin Yönetimi’nin ” Filistin halkının topraklarından tahliyesi veya sınır dışı edilmesi“Buna izin vermeyeceği konusunda uyarıyorum” kırmızı cizgi“Ben”in altını çizdi.

Türkiye başkanı Recep Tayyip ErdoğanHamas’ın, Hamas’ı terör örgütü olarak değil, Filistin topraklarının “kurtuluş ve mücahit grubu” olarak gördüğü yönündeki açıklamasına ilişkin soruyu yanıtlayan sözcü, şunları söyledi: ” bu onların politikasıTek politikalarının Filistin Kurtuluş Örgütü’nün Filistin halkının tek temsilcisi olması yönünde hareket etmek olduğunu vurguladı.

Son olarak, Filistin Yönetimi’nin Hamas’ın İsrailli sivillere yönelik 7 Ekim saldırılarını kınamakta isteksiz olup olmadığı sorusuna gelirsek? Nebil Ebu RudeyneFilistin Yönetimi ve Arap devletlerinin her iki tarafta da sivillerin öldürülmesini kınadığını belirterek, ” Sivillerin öldürülmesi hiç kimse tarafından kabul edilemez” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu