Haber

Gangwon 2024 Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye 24 milli sporcuyla temsil edilecek

Güney Kore’nin Gangwon eyaletinde 19 Ocak – 1 Şubat tarihleri ​​arasında düzenlenecek 4. Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları Gangwon 2024’te, 5 spor branşında 18’i kadın, 6’sı erkek olmak üzere 24 milli sporcu Türkiye’yi temsil edecek.

Gangwon 2024 4. Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları, 19 Ocak – 1 Şubat tarihleri ​​arasında Güney Kore’nin Gangwon eyaletinde düzenlenecek. düzenlenecek olan bölge, PyeongChang’daki 2018 Kış Olimpiyat Oyunları için kullanılan tesislerin birçoğundan yararlanacak. Bu sayede uygun maliyetli ve sürdürülebilir bir Gençlik Olimpiyatları sağlanacak, aynı zamanda katılımcı sporcular da olimpiyat sporcularının yarıştığı tesislerde yarışarak aynı ortamı deneyimleyebilecekler.

PyeongChang, Gangneung, Hoengseong ve Jeongseon şehirlerinin ev sahipliği yapacağı yarışlar sırasında takımlar, Gangneung ve Jeongseon’da inşa edilen Gençlik Olimpiyat Köylerinde kalacak.

15 disiplinde 80 madalya verilecek

Kadın ve erkek sayıları eşit 1900 sporcunun katılacağı YOG programında Alp Disiplini, Serbest Stil Kayak, Snowboard, Kros Kayağı, Kuzey Kombine, Kayakla Atlama, Biatlon, Curling, Buz Hokeyi, Luge, Bobsled, İskelet, Artistik Patinaj, Sürat Pateni ve Kısa Kayak. Kulvarda Sürat Pateni dahil 15 disiplinde 80 madalya maçı yapılacak.

Türkiye Takımı, Buz Hokeyi-3×3, Kısa Kulvar Sürat Pateni, Alp Disiplini, Curling ve Biatlon branşlarında 18 kız, 6 erkek olmak üzere toplam 24 sporcuyla katılacak.

Gangwon 2024 Kış Gençlik Olimpiyat Oyunlarına katılacak milli sporcular şöyle:

Buz hokeyi: Beray Derin Okut, Azra Betül Kılıç, Melis Arslan, Sidre Deniz Hacıosmanoğlu, Melisa Çağdaş, Dolunay Beren Erbakan, Fatma Bengisu Açarı, Azra Pıltı Şenyuva, Ekin Daş, Eylül Daş, Ece Eraşcı, Tan Nisan Göksal, Eda Seçen

Curling: Derya Ekmekçi, Berat Aybar, Muhammed Taha Zenit, Burcu Haşıl, Şüheda Karacalı, Muhammet Berat Ateş

Kısa Kulvar: Muhammed Bozdağ, Toprak Efe Eroğlu

Biatlon: Zülal Türk

Alp Disiplini: Thomas Kaan Önol Lang, Ada Hasırcı – İSTANBUL

golyakahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu