Teknoloji

Gemini Pro Türkçe dil desteğine kavuştu!

Aralık ayında Google, bugüne kadar yarattığı en yetenekli genel yapay zeka modeli olan Gemini’yi duyurdu. İkizler burcu; 3 farklı formatta çalışacak şekilde optimize edilmiştir: Ultra, Pro ve Nano, veri merkezlerinden taşınabilir cihazlara kadar birçok yerde çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Artık kapsamını ve kapsamını genişleterek kullanıcıların Bard’ın en hızlı sürümünü kullanabilmesi için 40’tan fazla dilde ve 230’dan fazla bölgede yeni özellikler sunuyor. Gemini Pro Bard bugünden itibaren Türkçe olarak da satışa sunulacak.

YENİ ÖZELLİKLER MEVCUT OLACAK

Anlama, özetleme, akıl yürütme, kodlama ve planlama konusunda etkili olan Gemini Pro, Google’ın yapay zekaya yönelik cesur ve sorumlu yaklaşımının bir parçası olarak uzmanlara, politika yapıcılara ve gizlilik düzenleyicilerine proaktif olarak danışılarak geliştirildi.

Yeni güncellemenin bir parçası olarak Bard’ın İngilizce versiyonu “Cevabı iki kez kontrol edin” Yeni güncellemeyle birlikte fonksiyon artık Türkçe dahil 40’tan fazla dilde kullanılabiliyor. Bard üzerindeki “G” ikonuna tıklandığında Bard yanıtı okur ve internette bununla ilgili içerik olup olmadığını değerlendirir. Bu şekilde kullanıcılar, Google Aramaları yoluyla bulunan destekleyici veya çelişkili bilgiler hakkında daha fazla bilgi edinebilecektir.

DÜŞÜNCELER GÖRSELLERE DÖNÜŞÜYOR

Çok modlu bir yapay zeka modeli olan Gemini ile Bard; Metin, fotoğraf, ses, görüntü ve kodlama dilleri dahil olmak üzere farklı türdeki bilgileri herhangi bir sorun yaşamadan genelleştirebilir, anlayabilir, üzerinde çalışabilir ve birleştirebilir. Artık yeni güncellemeyle birlikte manzara oluşturma özelliği de mevcut.

Bugünden itibaren kullanıcılar Bard’a açıklama yazabilecek ve bu açıklamaya uyan görselleri alabilecek. Bu sayede Bard, parlak fikirlere ekstra yaratıcılık katacaktır. Güncellenen Imagen 2 modeli tarafından desteklenen bu özellik şu anda yalnızca İngilizce olarak mevcuttur.

Bu güncellemelerle Bard, karmaşık yaratıcı projelerden küçük günlük görevlere kadar her şeyi desteklemek için daha erişilebilir, yetenekli ve çok yönlü hale geliyor. Yeni geliştirilen özellik olan peyzaj oluşturma, Bard’ın diğer tüm özellikleri gibi sorumluluk bilinciyle tasarlandı.

Örneğin, oluşturulan görüntüleri sanatçılar tarafından oluşturulan orijinal çalışmalardan ayırt etmek için Bard, SynthID’yi kullanarak oluşturduğu görüntülerin piksellerine dijital olarak tanımlanabilir bir filigran yerleştiriyor. Ayrıca kişilerin görsellerinin oluşmasını engellemek için filtreler uygular. Gemini, güvenlik ve gizlilik savunmasını geliştirmek için yeni tekniklere yatırım yapmaya devam edecek.

patnosajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu