Sağlık

Gemlik Belediyesi’nden kesintisiz sağlık hizmeti

Gemlik Belediyesi, sağlık kurumlarına ulaşmakta güçlük çeken vatandaşların hizmetine sunduğu hasta nakil ambulansı hizmetini sürdürüyor.

Hizmete girdiği 2021 yılından bu yana 1200 kez hasta nakil işlemini gerçekleştiren ambulans vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Gemlik Belediyesi’nin uzman sağlık çalışanı gözetiminde Bursa’daki sağlık kuruluşlarına gerçekleştirilen nakil işlemleri tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Uzman çalışanlar eşliğinde

Gemlik Belediyesi’nin vatandaşların hizmetine ücretsiz olarak sunduğu hasta nakil ambulansı, verdiği hizmetlerle vatandaşlarımızın beğenisini kazanmaya devam ediyor. Ortopedik cerrahi, kemoterapi ve radyoterapi görmüş hastalar ile yatalak diyaliz servisi ile taşınması mümkün olmayan hastalar hasta nakil ambulansından nakledilebilmektedir. Randevu sistemi ile çalışan ambulanstan yararlanmak isteyen Gemlikliler, Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nü en az bir gün önceden 444 16 05 numaralı telefondan arayarak sağlık kuruluşlarına sevk işlemini gerçekleştirebilirler.

Başkan Sertaslan, “Vatandaşımızın derdine çare oluyoruz”

Gemlik Belediyesi’nin hasta taşıma hizmetlerinin görevi sırasında başladığını belirten Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Bizim görev süremizden önce Gemlik Belediyesi’nin böyle bir hizmeti yoktu. Yıllardır ilçe halkına hissettirilen bu hizmeti görev sürecimizde de yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugüne kadar 1200 vatandaşa ulaşım hizmeti verdik. Gemlik halkından aldığımız geri dönüşler bizleri sevindirdi. Tamamen ücretsiz olarak sunduğumuz bu hizmeti uzman kadromuzla vermekten gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu