Haber

Gemlik’teki dev turnuvada kıyasıya rekabet

Türkiye’den ve 11 farklı ülkeden yüzlerce sporcunun katıldığı 4. Uluslararası Karate Turnuvası, Gemlik Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye Karate Federasyonu, Gemlik Belediyesi ve Gemlik Belediyespor’un düzenlediği turnuvada sporcular katada 13 farklı kümede, kumitede 10 farklı kümede ve diğer 5 kilo kategorisinde kıyasıya mücadele etti.

4. Gemlik Uluslararası karate turnuvası Türkiye’den ve yurtdışından birçok sporcuyu ağırladı. Türkiye’nin 29 ilinden, Almanya, Cezayir, Gürcistan, İran, Mısır, Pakistan, Yunanistan, Tanzanya, Fas, Irak, Katar, Türkmenistan, Türkiye Cumhuriyeti gibi ülkelerden toplam 138 kulüp ve 1950 sporcu Kuzey Kıbrıs, turnuvaya katıldı.

Turnuvanın açılış törenine; Karate Federasyonu Lideri Aslan Abid Uğuz, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, CHP Gemlik İlçe Başkanı Şükrü Aksu, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Kaynatma, Buyruk Birgün, Gemlik Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır ve Gemlik İlçe Gençlik Sporları Müdürü Berkant Atasoy. Turnuvanın açılış konuşmasını Türkiye Karate Federasyonu Lideri Aslan Abid Uğuz yaptı. Uğuz Karate Turnuvasına verdiği destekten dolayı Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a teşekkür ederken, katılan tüm sporculara ve ailelerine başarılar diledi.

Uğuz, konuşmasının ardından yıllarca karate sporu yapan Yavuz Kılıç ve Kasım Demir’e ömür boyu onur ödülleri verdi.

Turnuva hakkında bilgi veren Gemlik Belediyespor lideri Durmuş Uslu, katılımcılara teşekkür ederek emeği geçen kurum ve kuruluşlara plaketlerini takdim etti.

Ferdi Kata kız – erkek ve Ferdi Kumite kız – erkek kategorilerinde podyum eforunun sergilendiği maçlar heyecanlı dakikalara sahne oldu. Tribünleri dolduran binlerce sporsever, maçlar bitene kadar sporculara tezahürat yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu