Haber

Hablemitoğlu Davası: Kiralık katil olduğu iddia edilen Mumcuoğlu eşiyle karşı karşıya geldi

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Necip Hablemitoğlu’nun katledildiği suikastla ilgili olarak aralarında Fetullah Gülen ve eski Özel Kuvvetler MAK Alay Komutanı Levent Göktaş’ın da bulunduğu 10 sanıklının dün görülen duruşmasının bugün görülen ilk duruşmasına bugün devam edildi. Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tetikçi olduğu iddia edilen eski Yüzbaşı Ahmet Tarkan Mumcuoğlu hakim karşısına çıktı.

Gerçek Gündem’den Furkan Karabay’ın haberine göre Hablemitoğlu’nun suikasta kurban gittiği sırada Türkiye’de olmadığını söyleyen Mumcuoğlu, “Hablemitoğlu cinayetinin işlendiği 18 Aralık 2002 tarihinde Kazakistan’da görev başındaydım. Kazak subaylarını eğitmeye gittim. Kasım 2002 ile Mayıs 2003 arasında hep Kazakistan’daydım, hiç ayrılmadım.”

TEŞHİS EDİLMİŞTİR

Mumcuoğlu’nun sözlerinin ardından Necip Hablemitoğlu’nun eşi Şengül Hablemitoğlu teşhis işlemi yaptırdı. Mumcuoğlu’na bakan Şengül Hablemitoğlu, “20 yıl oldu. Kimseyi suçlamak istemem ama eşimin bakışları ve gülüşü yanında gördüğüm kişiye çok benziyor. Ama çok zaman geçti. Beni hayatında hiç görmediğini söylüyor. Bununla ilgili bir şey söyleyemem” dedi.

Şengül Hablemitoğlu’nun sözlerinin ardından konuşan Mumcoğlu, “İnternet siteleri bu dava nedeniyle fotoğraflarımı yayınladı. 20 yıllık acıya benzetmiş olabilir ama tüm masumluğumla gözlerinizin içine bakarak söylüyorum ki sizi ve sizi hiç görmedim. hayatımdaki eş.”

Cinayeti organize ettiği iddia edilen Eski Özel Kuvvetler MAK Alay Komutanı Levent Göktaş hakkında da konuşan Mumcuoğlu, “Cinayetin işlendiği tarihte resmi bir görev için Kazakistan’daydım. Oradan hiç ayrılmadım. dışarı çıkmadım Beni Kazakistan’a gönderen Levent Göktaş değil, o zamanki Özel Kuvvetler Komutanıydı. Görevdeyken Levent Göktaş’ın emrinde değildim. MAK’tan ayrılıp Özel Şube komutanlığına girdim. Yurt dışında görev alanlar için de aynı prosedür uygulanır. Hablemitoğlu cinayeti sırasında Göktaş ile emir komuta ilişkimiz yoktu.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu