Haber

Hunter Biden’ın suçlamalarla ilgili anlaşması doğrulanmadı

YENİ ABD Lideri Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın uyuşturucu kullanırken silah bulundurmaktan hakkında açılan vergi ve suçlamalara ilişkin savcılarla yaptığı anlaşma onaylanmadı.

Hunter Biden bugün Delaware’de hakim karşısına çıktı ve önce kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyi planladığını söyledi.

Ancak duruşma hakimi Maryellen Noreika, Hunter Biden’ın vergi kabahatleri ve silah ruhsatı hatası nedeniyle uzlaşmanın kurallarıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Noreika, “Bana öyle geliyor ki ‘sözleşmeyi imzala ve geç’ diyorsun,” dedi. “Bu anlaşma bana özünden çok şekli gibi geliyor.” Taraflardan anlaşmayı neden kabul etmesi gerektiğini açıklamalarını istedi.

Hakimin anlaşmayı imzalamaması üzerine Hunter Biden, kendisine yöneltilen iki farklı vergi suçlamasını reddetti.

Eski Lider Donald Trump döneminde atanan yargıç Noreika, davanın haftalarca ertelenemeyeceğini belirterek, savunma avukatları ve savcılardan iki hafta sonra durumu kendisine bildirmelerini istedi.

Kendisine yöneltilen suçlamalar konusunda savcılarla anlaştı.

Delaware Bölge Mahkemesi kayıtlarına göre, Başkan Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın “federal gelir vergisini ödememek ve yasa dışı silah bulundurmak” suçlamasıyla savcılarla anlaşma yaptığı ve suçunu kabul edeceği bildirildi. 20 Haziran’da

Bu anlaşma ile 53 yaşındaki Avcı Biden’a savcıların hapis cezasından kurtularak kontrollü özgürlük sunacağı ifade edildi.

Siyasi analistler, Hunter Biden’ın suçunu kabul etmesinin, 2024 Başkanlık seçimlerinde yeniden aday olması beklenen Başkan Joe Biden üzerinde büyük bir etkisi olacağı yorumunu yapıyorlardı.

Eski Lider Donald Trump tarafından atanan Delaware Başsavcısı David Weiss, bir süredir Hunter Biden’ın vergi kayıtlarını, iş faaliyetlerini ve yurt dışındaki iş bağlantılarını araştırıyor.

haber-arhavi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu