Haber

İddia: Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na, ‘Başkan olmak istiyor musun?’ diye sordu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki gün Ankara’daki Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri’nde görüştü.

Cumhuriyet gazetesinden Nagihan Yılkın’ın haberine göre görüşmenin ‘oldukça olumlu’ geçtiği belirtilirken İmamoğlu, seçimin ertesi günü kamuoyuna sunduğu ‘değişim’ talebini yineledi ancak bu değişiklik bir çözüm değil. Rastgele bir kişinin gitmesi ve başka bir kişiyle değiştirilmesi, ancak bir bütün olarak muhalefet tarafından talep edilmesi. İmar talebi olduğu belirtildi.

Görüşmede Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na “Başkan olmak ister misin?” diye sordu. İmamoğlu, “Her göreve hazırım. Mesele genel başkanlık değil. Mesele aslında bu değişikliği yapmaktır.” Görüşmenin ardından İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” açıklamasının ardından tüm bunların masaya yatırıldığı ve gelinen noktanın oldukça olumlu olduğu belirtildi.

Görüşme kaynakları, “Muhalefet yeniden inşa edilemezse yerel seçimlerin ciddi anlamda sıkıntıya gireceği aşikardır. Sadece genel başkan değişikliği değil, genel başkan dahil parti değişikliği ve genel başkan değişikliği de olur” dedi. Umudun yeniden yapılanması. Aksi takdirde adayların performansı ne olursa olsun yerel seçimleri kaybetme riski çok yüksek. Bu riski almamak için bir an önce bu değişikliğin yapılması gerekiyor” dedi.

Önemli konularda mutabakata varıldığı ve buna göre kısa sürede yol haritası oluşturulacağı ve bu doğrultuda aksiyon alınacağı ifade edildi. (KAYNAK)

karabaglarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu