Haber

Irak’ta şehit olan Piyade Uzman Çavuş’un cenazesi Sivas’a getirildi.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerin taciz ateşi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale’nin (27) cenazesi memleketi Sivas’a getirildi.

Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale’nin cenazesi askeri uçakla memleketi Sivas’a getirildi. Nuri Demirağ Havalimanı’nda şehit için karşılama töreni düzenlendi. merasim; Sivas Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Nevzat Şatıroğlu, AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, Belediye Başkan Yardımcısı Turan Topgül, şehidin babası Kenan ve annesi Emine Lale, ağabeyi Yasin, ağabeyi Serkan Lale ve eşi kardeşi Zümrüt Alma ve askerliği. Erkan ve şehidin yakınları katıldı.

Karşılamada kardeşi Zümrüt Alma’nın şehit ağabeyinin askeri üniformasını giydiği görüldü. AK Parti Sivas Milletvekili Rukiye Toy, şehidin annesi Emine Lale’yi teselli etmeye çalıştı. Havalimanındaki karşılamanın ardından cenaze aracına bindirilen şehidin cenazesi morga kaldırıldı.

Şehit Özkan Lale’nin cenazesi, Yukarı Tekke Mezarlığı’ndaki Ayyıldız Camii’nde kılınacak namazın ardından Garnizon Şehitliği’ne defnedilecek.

haberalmus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu