Haber

KARDEŞİNİ ÖLDÜRMEKTEN TUTUKLANAN KARDEŞ RUH SAĞLIĞINA DÖNDÜ

Adli Tıp İhtisas Kurulu raporuna göre, ŞİŞLİ’deki evinde 26 kez bıçaklanmış halde bulunan Cenk Çağın Ünlü’yü öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan kardeşi Cem İnan Ünlü’nün akıl sağlığı yerinde olduğu öğrenildi. .

İstanbul’un tanınmış bir şarap fabrikasında satış temsilcisi olan Cenk Çağın Ünlü, 6 Mayıs 2022’de işe gitmeyince meslektaşları onu polise ihbar etti. Polis, çilingirle kapıyı açınca cansız bedeniyle karşılaştı. Cenk Çağın Ünlü’nün fotoğrafı. Kamera kayıtlarını inceleyen polis, bavulla binadan çıkan şahsı aradı ve bu şahsın Beyoğlu’nda bir otele yerleştiğini belirledi. Oteldeki kişinin maktulün kardeşi Cem İnan Ünlü olduğu ortaya çıktı. Ünlü’nün olayda kullandığı bıçağa da el konularak gözaltına alındı. Cem İnan Ünlü polis ve savcılık önünde susma hakkını kullandı. Tutuklanan kardeş hakkında “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Sanık Cem İnan Ünlü, ilk duruşmada suçlamayı kabul etmeyerek, kardeşini öldürmediğini, eve gitmediğini ve görüntülerdeki kişinin kendisi olmadığını iddia etti. Tutuklu sanık Cem İnan Ünlü, İstanbul 39. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya getirildi. Duruşmaya anne ve baba da seyirci olarak katıldı.

ADLİ TIP RAPORU ULAŞTI

Mahkeme başkanı, sanık hakkındaki yeni sağlık raporunun mahkemeye ulaştığını ve sanığın akıl sağlığının yerinde olduğunu kaydetti.

TANIKLAR DİNLENDİ

Merhum Cenk Çağın Meşhur’un oturduğu ve cesedin bulunduğu dairenin kira kontratında olduğu belirlenen Tali İpek tanık olarak dinlendi. İpek, mağdurla arkadaş olarak tanıştığını ancak kardeşi olan sanığı hiç görmediğini söyledi. İpek, “Cenk içe dönük biriydi. Bunu hep kendine saklardı. Kardeşi hakkında hiçbir şey söylemedi. Sadece yurt dışında okuduğunu söyledi. Benim olayla hiçbir ilgim ve bilgim yok. Olayı başkasından duydum” dedi. arkadaşlarım.”

HAKİM: “KİRA SÖZLEŞMESİ NEDEN VAR?”

Mahkeme başkanı, “Dairenin kirası neden size ait?” diye sordu. Tanığa bir soru sordu. İpek, “Nişanlımın yanına taşınacaktım. Cenk o sırada ev arıyordu. Daha sonra benim evime taşındı. Buzdolabını ve kanepeyi alıp çıktım.” Cinayetin ardından Cenk Çağın Ünlü’nün evinde bulunduğu iddia edilen kadın iç çamaşırı ve kadın gözlüğünün dosyasındaki fotoğrafı tanık Tali İpek’e göstererek, “Bunlar size mi ait?” diye sordu. diye sordu. İpek, “Hayır bana ait değil, kendi eşyalarımı alıp gittim.” Tali İpek, kıyafetlerin kendisine ait olmadığını, Cenk’i taşındıktan sonra hiç görmediğini, telefonda konuştuklarını iddia etti. Duruşma savcısı tanığa, taşındıktan sonra dairenin su ve elektrik aboneliklerini neden iptal etmediğini sordu. Tali İpek ayrıca, “Evin abonmanları bendendi, düzenli ödeme yaptıkları için iptal etmedim.”

“TAMAMEN GİTTİĞİNE İNANMIYORUM”

Söz alan sanık Cem İnal Ünlü, şunları söyledi: “Eve gittiğimde Tali Hanım’ın diplomasını duvarda asılı gördüğümü hatırlıyorum. Eve dönmeyecek birinin diploması neden duvarda asılı olsun ki? Ne zaman olduğunu net hatırlıyorum. Apartmana gittim, merhum bana Tali Hanım ile kavga ettiğini söyledi. Aralarında husumet olduğunu düşünüyorum.” “18 aydır cezaevindeyim. Çok zor şartlar altındayım. Beraatımı talep ediyorum” dedi.

SANIK AVUKATI: “EVDE BULUNAN KADIN ÇAMAŞIRLIĞI KİMDİR?”

Sanık avukatı, “Evde kadın iç çamaşırı bulundu. Tanık bunun kendisine ait olmadığını söylüyor. Bavulda kadın iç çamaşırı bulundu. Mağdurun öldürüldüğü tezgahta kadın gözlükleri var. Peki kime verilecek” dedi. Bu kadın iç çamaşırları ve bu kadın gözlükleri ona ait mi? Bu kadın kim? Mağdur en son hayattayken” mesajını Ahu Bostanlı’ya gönderdi. Önemli bir tanık olduğunu düşünüyorum” dedi. Sanık avukatı, “Kamera kayıtlarına ilişkin raporda evden çıkan şahsın yüzü tam olarak tespit edilemedi. Mağdur üzerinde sanığa ait DNA veya kan bulunamadı, sanık üzerinde de mağdura ait DNA veya kan bulunamadı.” Sanık avukatı, müvekkilinin cezai sorumluluğuna ilişkin raporlarda çelişki bulunduğunu ileri sürerek yeni bir tazminat talebinde bulundu. Rapor Adli Tıp İhtisas Kuruluna gönderilir.

AİLE AVUKATI: “NORMAL BİR İNSAN DEĞİL”

Öldürülen Cenk Çağın Ünlü’nün anne ve babasının avukatı, “Sanık aynı zamanda müvekkillerimin oğludur. Sanığın ceza ehliyeti olup olmadığının tespiti için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yeni bir rapor gönderilmesini talep ediyoruz. Sanık 11 kez koğuş değiştirdi. . O normal bir hasta.” “O insan değil. Teşhis koyamıyorum, uzmanın yapması gerekiyor” dedi.

TANIKLAR DİNLENECEK

Cezai sorumluluğa ilişkin yeni rapor talebini reddeden mahkeme, bir sonraki duruşmada Ahu Bostanlı’nın tanık olarak dinlenmesine ve sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İDDİAAT

İddianameye göre sanık Cem İnan Ünlü, okul için gittiği Finlandiya’dan dönerek kardeşinin yanında kalmaya başladı. Cenk Çağın Ünlü’nün işe gitmemesi üzerine meslektaşlarının ihbarı üzerine polis kapıyı çilingirle açarak eve girdi. Polis, Cenk Çağın Ünlü’nün cansız bedenini dubleks konutun üst kat merdivenlerinin başında buldu. Binanın girişini gösteren kamera kayıtlarında, maktulün 4 Mayıs günü saat 03.09 sıralarında binaya girdiği, sanığın ise saat 21.01 sıralarında bir elinde sırt çantası, kapüşonlu palto ve kabanla binadan ayrıldığı belirlendi. diğerinde bir çanta vardı ve yüzü maskeliydi. Sanığın güzergahı takip edilerek en son Beyoğlu’ndaki oteller kontrol edildi. Sanığın 5 Mayıs’ta otele giriş yaptığı, 7 Mayıs’ta ayrıldığı, valiz ve çantayı geri alacağını belirterek otele bıraktığı belirlendi. Sanık Cem İnan Ünlü saat 20.30 sıralarında otele döndüğünde yakalandı. Ünlü’nün üst aramasında ayrıca bıçağa, maktulün kırık kredi kartına ve üzerindeki kanlı kıyafetlere de el konuldu. Sanık polis ve savcılık önünde susma hakkını kullandı. Ele geçirilen eşyalar üzerinde yapılan DNA analizinde sanığın genotip özelliklerine uygun olduğu belirlendi. Adli Tıp Kurumu raporunda 26 adet kesici yara ve 25 adet kesici alet yarası tespit edildi. İddianamede, olayın zamanının bilinmediği ve olayın nedeninin tespit edilemediği kaydedildi. Sanıktan ele geçirilen bıçakla maktulü çeşitli yerlerinden defalarca bıçakladığı, olay yerinde ele geçirilen tirbuşonla da maktulün vücuduna defalarca sapladığı belirtildi. Sanık Cem İnan Meşhur hakkında “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

haberuluborlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu