Sağlık

Kasım ayında hangi balık yenir? Kasım ayında hangi balık lezzetlidir ve tercih edilmelidir?

Kasım ayında hangi balık yenir? Sorusu kasım ayında balık yemeyi tercih eden bireylerin araştırmaları arasında yer alıyor ve merak konusu oluyor. Kasım ayı deniz eserleri açısından oldukça güçlü bir dönemdir. Bu balıkları taze ve yerel kaynaklardan elde etmek yemeğinizin lezzetini arttırabilir. Peki kasım ayında hangi balığı yemeli? Kasım ayında hangi balık lezzetlidir ve tercih edilmelidir? İşte kasım ayının lezzetli olduğu bilinen balıklar!

KASIM AYINDA HANGİ BALIK YEMELİ?

Mevsimine uygun olarak tercih edilen balıklar hem sağlıklı beslenme açısından hem de damak zevkimize hitap etmesi açısından değerlidir. Kasım ayında tüketilebilecek bazı balık türleri şunlardır:

Levrek:

Levrek kasım ayında sofralarda sıklıkla tercih edilen bir balık türüdür. Beyaz eti ve hafif lezzetiyle bilinen levrek, fırında veya ızgarada pişirilerek servis edilebiliyor.

Mezgit:

Kasım ayında soğuk sulardan çıkan mezgitlere bolca rastlanır. Mezgit, besleyici yapısı ve lezzetli etiyle sofralara hoş bir alternatif sunuyor.

Hamsi:

Kasım ayı hamsi sezonunun başladığı dönemdir. Karadeniz’in vazgeçilmezi hamsi bu ay taze ve lezzetli bulunabiliyor. Fırında veya tavada yapılan hamsi tarifleri sofralara renk katıyor.

Orkinos:

Uskumru kasım ayında bol miktarda bulunan bir diğer balık türüdür. Omega-3 açısından zengin olan uskumru ızgara veya buharda tüketilebilir.

Kalkan:

Kasım ayında denizlerimizde sıklıkla avlanan kalkan, etiyle damakta iz bırakıyor. Kalkan balığı genellikle ızgarada veya tavada kızartılarak servis edilir.

cemisgezekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu