Haber

Kocaeli’de eşi Ayşe Perçem’i bıçaklayarak öldüren Hacı Perçem’e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

KOCAELİ’nin İzmit ilçesinde eşi Ayşe Perçem’i (41) bıçaklayarak öldüren Hacı Perçem (42), ‘eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 30 Mart 2022 tarihinde Erenler Mahallesi Kamer Sokak’ta meydana geldi. Hacı Perçem, tartıştığı eşi Ayşe Perçem’i ekmek bıçağıyla 3 kez bıçakladı. Kanlar içinde çıkan Ayşe Perçem evinin önünde yere yığılırken, Hacı Perçem 5 yaşındaki çocuğunu da alıp kaçtı. Kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, kaçan şüpheli ise çocuğuyla birlikte Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yakalandı. Tutuklanan Hacı Perçem hakkında ‘karısını kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Duruşmalarda olayın iblisler tarafından gerçekleştirildiğini söyleyen tutuklu sanık Perçem için akıl sağlığı raporu istendi. Rapor sonuçlarına göre Hacı Perçem’in cezai sorumluluğunun olduğu belirtildi. Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın karar duruşması bugün görüldü. Hacı Perçem ve tarafların avukatlarının katıldığı duruşmada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, mütalaasına göre Hacı Perçem’in ‘karısını kasten öldürme’ suçundan cezalandırılmasını istedi.

‘EŞİMİ ÇOK SEVDİM’

Duruşmada dinlenen Hacı Perçem, “Tek tanığım Allah’tır. İnsan eşine nasıl zarar verir? Yaralandığını bile bilmiyordum. Keşke benim başıma gelseydi, mutlu olurduk.” Eşim dışarıda beni kastederek ‘Bu hırsızın 15 yıl cezası var’ diye bağırdı. Ben kaçaktım. Olay anında sesler, uğultular, konuşmalar yaşadık. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum. Kesinlikle böyle bir şey yapmadım. Umarım ahirette bir gün haklı olduğumu anlarsınız. Eşim sürekli küfür ediyordu, dövseydim daha önce döverdim ama çocuk gibiydi, hiçbir şey olmadı, yapmadım, olay anında çok fazla gürültü ve uğultu vardı. . Eşimin öldüğünden emin olayım, kendimi asacağım. 18 yıllık evliydik, uzun süre çocuğumuz olmadı. Yıllar sonra bir kızımız oldu. Eşimi çok sevdim. Ben Allah’a sığındım, Rabbim şahidimdir, “Takdir yetkisi mahkemenindir” dedi.

Savunmaların ardından mahkeme heyeti, Hacı Perçem’e ‘karısını kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

haber-bakirkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu