Haber

Kumluca Ticaret Borsası’ndan depremzedelere indirim çağrısı

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’taki depremlerden etkilenen esnaftan, Antalya’nın Kumluca ilçesindeki otellerde veya yakınlarının yanında kalan depremzedeler için indirim yapmaları istendi.

Kumluca Ticaret Borsası Başkanı Fatih Durdaş yaptığı açıklamada, 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından kente gelen binlerce depremzedenin önemli bir bölümünün de Kumluca’da olduğuna dikkat çekti.

Antalya Valiliği koordinasyonunda depremzedelerin bir kısmının konaklama tesislerine yerleştirildiğini hatırlatan Durdaş, afetin yaşandığı bölgelerden gelenlerin de değerli bir kısmının da yakınlarının yanına yerleştirildiğini vurguladı.

AFAD kaydı olan depremzedelerin yardım ve desteklerden yararlandığına dikkat çeken Durdaş, “Yakınlarının yanında kalan afetzedelerin bir kısmı AFAD kaydı olmadığı için destek ve yardım alamıyor veya kısmen alıyor. Hayırseverlerimiz yardım ediyor. Bu durumu göz önünde bulundurarak, “Aileler için alışverişlerde mümkün olduğunca indirim yapmalarını rica ederiz. Tek yürek olduk. Bu sıkıntılı süreci hep birlikte birbirimize kenetlenerek atlatacağız.” dedi.

iskenderunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu