Haber

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Milletin iradesi ortaya çıktı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili olarak, “Millet, hem TBMM’de hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığına iradesini ortaya koymuş ve büyük ilgi göstermiştir. İnşallah bu süreç tamamlanır.” 15 günde başarılı bir şekilde.” dedi.

ODTÜ Teknokent’te katıldığı programın ardından Özer, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Seçimlerin demokrasi bayramı olduğunu belirten Özer, şöyle konuştu:

“Burada değerli olan, millet iradesine dayatmadan süreçlerin barışçıl bir şekilde sonuçlanmasıdır. Doğal olarak güçlü bir süreçti, özellikle uluslararası kuruluşlar sürece çok müdahil olmaya çalıştı. Ancak millet iradesini ortaya koydu. hem Meclis’te hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanı’nı Cumhur İttifakı’na katılmaya davet etti.Sayın Cumhurbaşkanımızın adaylığına çok büyük ilgi gösterdi.Fakat alınan oylar yetmedi iş ikinci cisme bırakıldı. 15 gün içerisinde bu sürecin başarılı bir şekilde sonuçlanmasını temenni ediyor, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Seçim sürecinin kendileri için de zorlu geçtiğine işaret eden Özer, “Hem Milli Eğitim Bakanı hem de milletvekili adaylığı ile ilgili süreçleri yönetebilmek, böyle bir süreci ilk kez yaşıyorum. milletvekili seçildik ama milletvekili değiliz. Yemin etmemiz lazım. Milli Eğitim Bakanı olarak konuşuyorum. Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu