Ekonomi

Ripple (XRP) kripto para piyasasında yüzde 10 artışla liderliğe yükseldi

Dördüncü en büyük kripto para birimi Dalgalanma (XRP) 24 saat içinde %10’luk önemli bir artışla kripto para piyasasına liderlik ederek 0,7 dolar değerini hedefledi. Bu etkileyici büyüme, haftalık %2’lik mütevazı bir artışa rağmen 35.000 dolar civarında sabit kalan Bitcoin de dahil olmak üzere diğer birçok kripto para birimini geride bıraktı. Bitcoin’inSabit günlük performansının bir sonucu olarak pazar hakimiyeti %50’nin altına düştü ve altcoinlerde yükselişi tetikledi.

Altcoinler arasında NEO ve KuCoin’in KCS’si önemli ilgi gördü; NEO %14, KCS ise %11 arttı. Buna karşı, solana(SOL) rallisine ara verirken EGLD, haftalık %50’ye yakın yükselişe rağmen günlük %8’lik bir düşüş yaşadı.

XRP’deki artış, artan kurumsal ilgiye ve Ripple’ın Gürcistan ve Dubai’de faaliyet göstermeye yönelik yeni onaylarına bağlanıyor. Ayrıca ‘balinalar’ veya büyük sahipleri tarafından XRP biriktirilmesinin de fiyatı olumlu yönde etkileyeceğine inanılıyor. Kripto para analiz platformu Santiment’e göre 100.000 ila 1 milyar XRP tutan cüzdanlar 2023’teki en yüksek seviyelerine ulaştı.

XRP, bazı dalgalanmalara rağmen geçen hafta Bitcoin karşısında %23 artışla üç ayın en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı ve rekabetçi kripto para piyasasındaki potansiyelinin altını çizdi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

harmancik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu