Ekonomi

Saint-Gobain Ana Sponsorluğunda Yapı Sektörünün Seçkin Firmaları ve Mimarları Fransız Sarayında Buluştu

Sürdürülebilir ve hafif yapı çözümlerinde dünya lideri Saint-Gobain’in ana sponsorluğunda ARCHIMIM Consulting, ekipman üreticileri ve mimarları Fransız Sarayı, ARCHISIGN Proje Standı ve Sahne Sohbetleri’nde bir araya getirdi. Saint-Gobain, Türkiye’de İzocam’ın da aralarında bulunduğu Weber, Rigips, Saint-Gobain Abrasives ve Chryso gibi şirketlerin de iştiraki olduğu 13 marka ile faaliyet göstermektedir.

Fransız Sarayı’nın tarihi dokusu ve eşsiz atmosferinde gerçekleşen, 18 firma ile 500’ün üzerinde mimar ve iç mimarın katıldığı etkinlikte Saint-Gobain, yapı ve hizmet markaları ile şubenin karar vericilerini bir araya getirdi. farklı bir konsept.

Çevre Dostu Projeler

Saint-Gobain Kümesi, daha az doğal kaynak kullanmak ve gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir çevre bırakmak için sürdürülebilir hafif inşaat ve çevre dostu projeler için çözümler sunar. 2050 yılına kadar sıfır karbon taahhüdü doğrultusunda atık yönetimi çalışmalarından su tasarrufuna, karbon ayak izinden güç verimliliğine kadar birçok alanda çalışmalar yürütmektedir.

Etkinlikte gerçekleştirilen sahne sohbetlerinde, Saint-Gobain Şartname Müdürü Kubilay Büyüklü, Türk Akustik Derneği Lideri Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Sürdürülebilir ve hafif yapı çözümlerini Konca Şaher ile birlikte tartıştı.

Mimari projelerde gerçek tasarlanmış ve belgelenmiş performans ile doğru sistem analizlerinin kritik öneme sahip olduğundan bahsedilmiştir. Mimari tasarımın ses yalıtımından yangına dayanıklılığına, depreme dayanıklılığından güç verimliliğine kadar birçok analizle etkileşim içinde olduğu belirtildi. Mimarların tasarım süreçlerinin sürdürülebilirlik ve hafif yapı çözümlerini doğrudan etkilediği anlatıldı.

“Öncelikli Çevre Duyarlılığı”

Açılış konuşmasını yapan Saint-Gobain Türkiye Pazarlama Müdürü Lamia Aslı Çelik, “Daha sürdürülebilir bir dünya yaratmanın bizim elimizde olduğunu biliyoruz. Bunu birlikte başarabileceğimize inanıyoruz. Sizi hem bu gezegen hem de insanlar için daha iyiyi ve daha kaliteliyi inşa etmeye davet ediyoruz. Binanın tasarım aşamasındaki verimliliğinden, inşaat aşamasındaki verimliliğine, işletme maliyetlerinden kullanım ömrü sonundaki verimliliğine kadar daha büyük ekonomik değer yaratabiliyoruz. Bugün birlikte yeni bir adımın başlangıcı olsun.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-sultandagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu