Ekonomi

S&P Global ve DTCC ticari takas verimliliği için bir araya geldi

NEW YORK – S&P Global’in (NYSE: SPGI) bir bölümü olan S&P Global Market Intelligence, finansal piyasalar için işlem sonrası mutabakat sürecini geliştirmek amacıyla Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC) ile bir işbirliği yaptığını duyurdu. Bu ortaklık, S&P’nin Onboarding Accelerator ile DTCC’nin ALERT sistemini birbirine bağlayarak daha fazla şeffaflık sağlamayı ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yeni T+1 mutabakat gereklilikleri beklentisiyle mutabakat hatalarını azaltmayı amaçlıyor.

Bu sistemlerin entegrasyonu, Onboarding Accelerator kullanıcılarının hesap açma veya işlem süreci sırasında herhangi bir noktada daimi mutabakat talimatlarının (SSI) durumunu kontrol etmelerini sağlayacaktır. Bu özelliğin işlem kesintilerini ve mutabakat başarısızlıklarını azaltması ve böylece işlemlerin işlem tarihinden bir gün sonra mutabakatının yapıldığı T+1 mutabakat döngüsüne geçişi desteklemesi bekleniyor.

S&P Global Market Intelligence Kurumsal Çözümler Düzenleme ve Uyum Başkanı Brittany Garland, bu işbirliğinin faydalarını vurgulayarak, “manuel, modası geçmiş bir süreci kolaylaştırarak verimliliği en üst düzeye çıkaracağını ve işlem takas hatalarını en aza indireceğini” belirtti. DTCC Kurumsal Ticaret İşlemleri İcra Direktörü Bob Stewart da takas gecikmelerini önlemek için müşteri referans verilerini SGK talimat durumlarıyla birleştirmenin önemini vurguladı.

Onboarding Accelerator, brokerler ve fon yöneticileri de dahil olmak üzere finans sektöründeki çeşitli oyuncular tarafından varlık verilerini, belge toplama ve diğer operasyonel kurulumları entegre etmek için kullanılan otomatik bir çözümdür. Küresel topluluğunda 3.500’den fazla kuruluş bulunan DTCC’nin ALERT’i, riski azaltmayı ve güvenilir veri sağlamayı amaçlayan, hesap ve SGK bilgilerinin iletişimine yönelik bir veritabanıdır.

Bu hizmetlerin entegrasyonunun 2024 yılının ilk yarısında hayata geçmesi beklenmektedir ve S&P Global Market Intelligence ile DTCC’nin ABD’de yaklaşan sıkılaştırılmış mutabakat gereklilikleri konusunda müşterilerini desteklemeye yönelik daha geniş kapsamlı çabalarının bir parçasıdır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

konyaaltiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu