Haber

Uncalı Kent Mezarlığı Projesi tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezindeki en büyük mezarlıklardan biri olan Uncalı Kent Mezarlığı’nda başlattığı yenileme çalışmaları tamamlandı. Antalyalılar artık defin ve ibadet hizmetlerini daha modern ve sağlıklı koşullarda rahatlıkla yapabilecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçim vaatlerinin arasında yer almasa da şehrin ve halkın ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen projeler kapsamında yer alan Uncalı Kent Mezarlığı yenileme projesi tamamlandı.

ESKİ VE YETERSİZ HİZMETLER YENİLENDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Uncalı Şehir Mezarlığı’nda cami, morg, gasilhane ve diğer hizmet birimlerinin yetersiz kalması nedeniyle tadilat çalışmasına başlandı. Konyaaltı’nın Molla Yusuf Mahallesi’ndeki Uncalı Kent Mezarlığı’ndaki birim ve tesisler, çağdaş koşullarda ve ihtiyaca cevap verecek şekilde yeniden inşa edildi.

CAMİ, MORG, GASILHANE VE OTOPARK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında 300 kişilik cami, 400 kişilik yarı açık mescit, 6 gasil odası, 36 morg, kadın-erkek abdesthanesi bulunuyor. 5 bin metrekarelik alanda idari ve hizmet binaları, atölyeler, dinlenme alanları ve otopark yer alıyor. alıyor. Tadilat çalışmaları kapsamında gasilhane sayısı 2’den 6’ya, morg sayısı 12’den 36’ya çıkarıldı ve 85 metrekarelik cami yerine 250 metrekarelik cami yapıldı.

Vatandaşlar cenaze ve defin ile ilgili tüm işlemleri daha modern koşullarda basit bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberdursunbey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu