Ekonomi

Yeni kabinede kimler yoktu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’ta kazandığı zaferin ardından yemin ederek yeni dönemi resmen başlattı. Yeni dönemle birlikte en çok merak edilen isimler belli oldu. Kabine üyelerinin açıklanmasının ardından artık bakanlık görevini yürütmeyecek isimler dikkat çekti.

Eski hükümette kimler vardı?

Eski Kabine üyeleri şu şekildeydi; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Eski Bakanlar Kurulu üyeleri şöyleydi; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakan Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mustafa Varank…

Yeni kabinede yer almayan isimler

Kabinedeki köklü değişikliğin ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dışındaki tüm isimler değişti. Bekir Bozdağ, Derya Yanık, Vedat Alım, Murat Kurum, Mevlüt Çavuşoğlu, Fatih Dönmez, Mehmet Kasapoğlu, Süleyman Soylu, Mahmut Özer, Hulusi Akar, Mustafa Varank ve Nureddin Nebati yeni kabinede yer almadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu