Ekonomi

Binance, Avustralya’da sorun yaşamaya devam ediyor

Investing.com – Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in Avustralya kolu, ödeme komisyoncusunun hizmetini aniden durdurmasının ardından platformdaki para yatırma ve çekme işlemlerinin kesintiye uğradığını duyurdu.

Bazı Avustralya vatandaşlarının prestijli para yatırma ve çekme işlemlerini sekteye uğratan bu karar, Binance’in Twitter üzerinden yapılan bir açıklamayla da doğrulandı. Binance, şu anda para çekme konusunda sorun yaşayan kullanıcılar içindir. Avustralya doları Prosesleri için yeni bir alternatif aradıklarını söyledi. Binance ayrıca, kullanıcıların kredi ve banka kartlarını kullanarak işleme devam edebileceğini söyledi.

Australian Financial Review’a göre, Binance’in Avustralya kolu için ödeme sağlayıcısı, ülkenin en büyük ikinci kişisel bankası olan Westpac Banking Corp.’du. Reuters’in haberine göre Westpac şu an hizmet kesintisi ile ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak bankanın dolandırıcılıkla ilgili riskleri azaltmak için bazı kripto para ödemelerini bloke ettiğine dair açıklaması bazı soru işaretlerine neden oldu. Ancak Westpac yetkilileri bu açıklamayı yaparken borsanın adını vermedi. Ama sonra BinanceBinance ile ödeme hizmetinin aniden kesilmesi, sorunun Binance ile ilgili olabileceğini akıllara getirdi.

Binance, Avustralya’da başka bir engelle karşı karşıya

Geçen ay Binance, Avustralyalı düzenleyiciler tarafından yürütülen bir soruşturmanın parçası olarak finansal hizmetler lisansını kaybetti ve ülkedeki kripto vadeli işlemlerine son vermek zorunda kaldı.

Westpac Banking’in ödeme aracılık hizmetini aniden sonlandırması, kripto borsasına ikinci bir darbe oldu. Bu gelişmenin ardından Binance müşterilerinin, para çekme işlemlerini garanti altına almak için fonlarını Avustralya’da faaliyetlerine devam eden yerel kripto borsalarına kaydırma ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor.

Binance’in Avustralya’daki pazar payını tehdit eden bu sıcak gelişmenin ardından borsa yetkililerinin prestij parası işlemleri için başka bir araç bulup bulamayacağı merakla bekleniyor.

Author: Günay Caymaz

habermurgul.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu