Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lefkoşa ziyareti öncesi KKTC’den açıklama

Ertuğruloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 12 Haziran’da KKTC’nin başkenti Lefkoşa’yı ziyaret edeceğini hatırlattı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC ziyareti, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs Türk halkının meşru hak ve çıkarlarını koruma ve KKTC’yi tanıma politikasını destekleme kararlılığını bir kez daha vurgulamaktadır.” sözlerini kullandı.

GKRY’NİN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

Ertuğruloğlu, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde savunma sanayinde ve Kıbrıs Rum kesiminde değerli adımlar atarak ilerleme kaydettiğine işaret etti ( GCA) yorumlar ve açıklamalar ” sınırsız‘ tarif etti.

“EŞSİZ İLİŞKİNİN ÖNEMİNİ ONAYLAYIN”

KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, hızla büyüyen savunma sanayisinin de etkisiyle güçlenen Türk ordusunun ve dünyada nüfuzu hızla artan Türkiye’nin Kıbrıs Türk halkına yönelik tehditleri bertaraf edeceğine inancının tam olduğunu vurguladı. ve KKTC’nin tanınmasının önünü açacaktır.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesinin ardından ilk resmi yurt dışı ziyaretini KKTC’ye yapacak olması, Anavatan ile KKTC devleti arasındaki eşsiz ilişkinin önemini teyit ediyor.‘ diye değerlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu