Sağlık

Tıbbi Sekreterler Günü ne zaman? En güzel Tıbbi Sekreterler Günü sözleri ve mesajları

Sağlık kesiminin emektar çalışanları tıbbi sekreterlere özel bir gün olan Dünya Tıbbi Sekreterler Günü ne vakit? Kutlandığını merak ediyor. Pekala, Tıbbi Sekreterler Günü ne vakit? En hoş Tıbbi Sekreterler Günü kelamları ve bildirileri neler? Ayrıntılar haberimizde…

TIBBİ SEKRETERLİK GÜNÜ NE VAKİT?

Sağlık hizmeti misyonlarını gece gündüz en güzel biçimde muvaffakiyetle tamamlayan Tıbbi Sekreterler Günü her tıl yurt gebelinde yapılan bir çok aktiflik ile 29 Kasım’da kutlanıyor.

EN HOŞ TIBBİ SEKRETERLER GÜNÜ BİLDİRİLERİ VE SÖZLERİ

  • Tüm Tıbbi Sekreterlerimizin “29 Kasım Tıbbi Sekreterler Günü” kutlu olsun!
  • Sağlık hizmetlerinde kıymetli bir rol üstlenen, azimle çalışan tüm Tıbbi Sekreterlerimizin bu özel günü kutlu olsun!
  • 29 Kasım Dünya Tıbbi Sekreterler Günü kutlu olsun
  • Dünya 29 Kasım Tıbbi Sekreterler Günü vesilesiyle kaliteli sıhhat hizmetinin sunumunda topluluğumuzun ayrılmaz bir kesimi olan fedakâr tüm Tıbbi Sekreterimizin Dünya Tıbbi Sekreterler Gününü kutlar, kendilerine muvaffakiyetler dilerim.
  • Tıbbi Sekreterin, Dünya Tıbbi Sekreterler Gününü kutlar, muvaffakiyetler dilerim.

KİMLER TIBBİ SEKRETER OLABİLİR?

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Programının maksadı, sıhhat hizmetlerinin temel prensiplerine, süreçlerine ve idareye vakıf, faal bağlantı kuran nitelikli insan kaynağı yetiştirmektir. Ülkemizde Sıhhat Hizmetleri dalının gelişimine paralel olarak nitelikli eleman muhtaçlığı da artmaktadır. Bu nedenle bölüme ilgi duyan ve bu alanda eğitim alarak mesleksel manada uzmanlaşmak isteyenlere uzaktan eğitim yoluyla bölümde istihdam edilme imkânı sağlanması amaçlanmaktadır. Yetiştirilen insan gücünün mezuniyet sonrası hastane idaresinde misyon alması düşünülmektedir. Eğitim öğretim müddeti 2 yıl (4 yarıyıl) olup; programdan mezun olabilmek için öğrencilerin 2 yıllık teorik ve uygulamalı (toplam 120 AKTS) tahsili muvaffakiyetle tamamlamaları gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu