Haber

Ümit Özdağ: Bizi protesto edenler AK Parti ilintili

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine söylediği, “Daha dur bu iyi günleriniz” sözlerine yanıt verdi.

Maraş’ta konuşan Özdağ, “Erdoğan’ın bizim bu ziyaretimizle ilgili bir açıklamasını dinledim. Doğrusu bu açıklama beni hiç şaşırtmadı. 20 seneden beri başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapmasına rağmen hala doğru düzgün istihbarat almadığını görüyorum. Zaten doğru dürüst istihbarat alsaydı 15 Temmuz darbe girişimi olmazdı. PKK ile müzakereler sırasında PKK’lıların yurtdışına çıktığını zannetmez Ulusal Güvenlik Şurası (MGK) toplantısında Jandarma Genel kumandanı, PKK’lıların yurtdışına çıkmadığı bilgisini verdiği zaman da hayretle dönüp ‘ya hakikaten çıkmıyorlar mı’ diye MGK üyelerine sormazdı” dedi.

Karkamış sınırındaki saldırıyla ilgili kendisinin aldığı istihbaratın ‘daha iyi’ olduğunu savunan Özdağ, “Halk bizi protesto etmedi. 3 tane provokatör protesto etti. Bunlardan bir tanesi FETÖ’den atılmış eski bir komiser. 2 tanesi de AKP ile ilintili arkadaşlar” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın “İşte particiklerden bir tanesi. Dün Gaziantep, oradan Karkamış’a geçmiş. Karkamış’ta kalkmış orada mülteci kardeşlerimizle ilgili birkaç laf etmeye kalkınca -tabii ferasetiyle konuşur benim halkım, benim milletim- ‘Bugün bunun yeri değil, lütfen, bak Büyükşehir Belediye Başkanı dün buraya geldi, siz de bugün burada, lütfen siyaset yapmayın.’ deyip kovdular ve o da gidip bir dükkana sığındı” sözlerini hatırlatan Özdağ, “Bu provokatör arkadaşlar bağırıp çağırınca artık ikinci yanlışına geliyorum; biz bir yere kaçmadık. Hele senin söylediğin üzere dükkâna da sığınmadık. Biz o dükkâna bu provokatörlerin ne söylediğini dinlemeye davet üzerine gittik. Bizden bir de particik diye bahsetmişsin. Doğrusu bahsettiğin gemiciklerin ne kadar küçük olduğunu düşündüğümüzde sen particik dediğine nazaran önüne gelen anketlerde Zafer Partisi’nin gelmiş olduğu noktanın seni epey ürküttüğünü görüyoruz. Üstelik bu sığınma noktasına gelince biz hiçbir zaman hiçbir yere sığınmayız ama ben İçişleri Bakanlığı’na yürüdüğüm zaman İçişleri Bakanlığı’ndan dışarıya çıkamayan bir İçişleri bakanı var hala görevde. Benim kendisine karşı Anayasa’yı savunduğum lakin senin vazifeden alamadığın biri. Bu kadar berbat bilgi ile devlet anca bu kadar makûs yönetilir. Bu bahisteki açıklamamı şu sözlerle bitiriyorum; Haziran 2023 seçimlerinden sonra Zafer Turizm Kabil ve Şam seferleri dışında Katar’a da sefer düzenleyecek. Haberin olsun” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu