Haber

Anne Şehir bana çok iyi geliyor

Büyükşehir’in Anne Kent Sağlıklı Hayat Programıyla yıllar sonra tekrar yüzü gülen Ayşe Karacan, tüm annelere programa katılmalarını tavsiye ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin uzun vadede toplumsal refahın anahtarının bayanlar olduğu şuuruyla 2017 yılında başlattığı Anne Kent Sağlıklı Ömür Programı her geçen gün giderek büyümeye devam ediyor. Kalplere dokunmak için bu projede vazife aldıklarını aktaran Büyükşehir çalışanı, vatandaşın yüzündeki tebessümün günün yorgunluğunu aldığını söz ediyor.

MERDİVENLERİ DAHİ İNİP ÇIKAMIYORDUM

5 yıldır Anne Kent projesinin hizmetlerinden faydalanan Karamürsel’den Ayşe Karacan (61), ‘’Pandemi öncesi spora gidiyordum. Salgın döneminde ise eve kapandığımız için tamamen kitlendim. Ayaklarımda şiddetli ağrılarım oluyordu. Merdivenleri dahi inip çıkamıyordum. Pandemi bitiminden sonra tekrardan spora başladım. Şimdi çok rahatım işlerimi kendim yapabiliyorum’’ dedi.

ANNELER KENDİNİZİ SEVİN, SEVİN Kİ MEMNUN OLUN

Karacan, ‘’Şeker hastalığında sabah akşam ilaç kullanıyordum. Şeker değerlerim normalin üstündeydi, spora geldikten sonra tek tablete düştü. Çünkü sporla birlikte on kilo verdim ve çok mutluyum. Tiyatroya hiç gitmemiştim. Tiyatroya gittik, denize gittik, orman yürüyüşlerine gittik ve gerçekten bana burası çok iyi geliyor’’ tabirini kullandı. Tüm annelere tavsiyede bulunan Karacan, ‘’Anneler kendinizi sevin, sevin ki mutlu olun’’ kelamlarıyla niyetlerini paylaştı.

KADIN, AİLE VE ÇOCUKLARA YÖNELİK HİZMETLER

Uzun yıllardır vilayetimizde Bayan, Aile ve Çocuklara yönelik hizmetlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Anne Kent Sağlıklı Ömür Programında; fizikî aktiviteler, sıhhat, eğitim, toplumsal kültürel faaliyetler, hem çocuklara hem de bayanlara yönelik eğitici geliştirici atölyeler yer almaktadır. Bu faaliyetlerden faydalanmak isteyenler 262 318 27 25 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alabilirler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu